Dobra, no to tak – ponieważ Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za kilka dni, pora na garść informacji natury organizacyjnej.

Najważniejsze – osoby chętne do przyłączenia się do motofinału, zbiórka w niedzielę 12 stycznia przy stacji paliw Tesco w Bielsku-Białej o godzinie 10:00
W stronę Skoczowa startujemy koło godziny 10:30 więc przed 11:00 powinniśmy dotrzeć do jednostki Ryśka żeby mieć spokojnie czas na oskubanie go z herbaty i placków drożdżowych. Jeśli ktoś ma bliżej do Skoczowa to spotykamy się około godziny 11:00 pod budynkiem tamtejszej Straży Pożarnej.

I teraz tak, samochody mają być czyściutkie, poodkurzane i pachnące świeżym wanderbaumem (akredytacja wyłącznie dla zapachów New Car i Black Classic) – wiem, że po drodze do Skoczowa fury trochę się pobrudzą ale to nie to samo co tygodniowy brud i papierki po chrupkach za fotelem kierowcy więc proszę bez dyskusji.

Zachęcam również do zrobienia porządków pod maską bo może ustawimy kilka samochodów i pootwieramy je, żeby każdy mógł sobie pomacać to i owo (w miarę możliwości poukrywajcie luźne rzeczy w zamykanych schowkach/bagażniku tak żeby móc pootwierać drzwi tak aby nic nie zginęło). Nie wiadomo jeszcze czy będziemy wystawiali samochody „na pokaz” (w zeszłym roku dzieciakom się podobało) ale myślę, że i tak wielkoorkiestrowe sprzątanie im nie zaszkodzi.

Kolejna sprawa – każdy zabiera trochę drobnych, żeby mieć pretekst do zagadywania i podrywania uroczych dziewczyn kręcących się po placu z orkiestrowymi puszkami

(za banknoty można liczyć na takie uśmiechy, że aż miękną kolana więc gorąco zachęcam do sprawdzenia na własnej skórze).

Plan Imprezy:

Zbiórka:

Bielsko-Biała – stacja paliw Tesco, godzina 10:00

Skoczów – budynek Straży Pożarnej, godzina 11:00

IMPREZA Z SERCEM – Skoczowski Rynek, godz. 10.00 – 12.00
– happening – wykonanie serca dla Jonasza (zapraszamy szczególnie dzieci)
– pokazy umiejętności psów policyjnych – Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie
– muzyka góralska na żywo w wykonaniu KAPELI STELA
– pokaz drużyny futbolu amerykańskiego PRETORIANS
– ZUMBA w samo południe – lokalne szkoły zumby (K. Macura, T. Matula)
PARADA SAMOCHODÓW OSP GMINY SKOCZÓW (tutaj jedziemy w korowodzie) godz. 11.30 – 12.30
MOTO-WOŚP na „ZAWIŚLU”, godz. 12.30 – 16.00
Prezentacja samochodów strażackich gminy Skoczów (możliwość zwiedzania, zapoznania się z wyposażeniem, wykonywania zdjęć itp.), pokazy udzielania pierwszej pomocy – OSP Skoczów
Prezentacja samochodów marki BMW oraz rajdówek (kilkanaście sztuk Subaru i Mitsubishi), zabawa dla dzieci, oklejanie prentkiego BMW serduszkami oraz zamknięty odcinek specjalny. Od 14.00 do 16.00 dla chętnych co-drive na prawym fotelu samochodów rajdowych i beemek – za wolne datki na rzecz WOŚP

ŚWIATEŁKO DO NIEBA – pokaz sztucznych ogni (20:00)

Co ważne – dowiedziałem się, że na miejscu ma być namiot z fantomem i ratownikami więc bez marudzenia wszyscy idziemy w wolnej chwili na szkolenie z ratownictwa (temat w miarę możliwości dogadamy już na miejscu).

W jednostce wybieramy również samochody dopuszczone do odcinka specjalnego i defraudujemy placek drożdżowy tak więc obecność obowiązkowa. Na zawiślu mamy do dyspozycji plac na którym ustawimy nasze samochody – stamtąd będziemy wywoływać poszczególne osoby do wjazdu na odcinek specjalny.

Na ten moment to chyba tyle – jeśli są jakieś pytania to psiać na maila. Dyskusja dotycząca organizacji jest dostępna tutaj.

Pozdrawiam,
Tommy

3 Komentarze

 1. Toldi 12 stycznia 2014 o 21:34

  I tak oto stałem się właścicielem Prentkiego kubka z Tadeuszem ma WOŚPowej aukcji :)

  1. Tommy 13 stycznia 2014 o 08:25

   Pogratulować i podziękować za dorzucenie się do zbiórki ;}

 2. AutoAmortyzatory 21 stycznia 2014 o 14:19

  Szczere gratulacje za inicjatywę i pomoc dzieciakom. Może ten post nie jest zbytnio znaczący ale naprawdę szacunek i oby jak najwięcej takich ludzi w naszym kraju.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *