Mamy dziś 7 kwietnia, a zatem nastał dzień ogłoszenia wyników konkursu STR8 – Tak to robią prawdziwi mężczyźni (wiem, że jest późno ale doceńcie, że zmieściłem się w czasie;)

Na starcie muszę przyznać, że naprawdę nie było łatwo – nie dość, że prawie zajechaliście mi skrzynkę mailową (w sumie dotarło do mnie ponad 120 ważących po kilka megabajtów zgłoszeń, w tym około 40 w ostatnim dniu konkursu) to na dokładkę miałem cholernie duży problem z wyborem.

Tak naprawdę nie dało się zastosować tutaj jakichkolwiek obiektywnych kryteriów bo to co mi przysłaliście różniło się od siebie jak stara Lancia Aurelia GT od nowego BMW M5– jedne prace były śmieszne, inne poważne. Doprawione kobiecą zmysłowością i takie wykute młotkiem i siekierą. Niektóre były kolorowe, inne monochromatyczne, dobrej i słabej jakości. Komiksy, zdjęcia i dzieła photoshopa – ogólnie szaleństwo.

I podobnie jak porównując Lancię do BMW, trudno byłoby mi ocenić, które z nich jest lepsze, tak samo nie mogłem wybrać najlepszych w mojej ocenie prac – tutaj po prostu nie dało się zastosować obiektywnych dla obu modeli kryteriów.

Nad wstępną selekcją zgłoszeń siedziałem pół dnia. Po kilku godzinach wpatrywania się w obrazki udało mi się wybrać dziesięć z nich, które miały zawalczyć o nagrodę główną i trzy zestawy dodatkowe.

I teraz tak – być może uznacie mnie za łajzę ale po kilku godzinach rozkminiania postanowiłem zupełnie zrezygnować z szeroko rozumianego obiektywizmu.

Z początku chciałem kierować się jakością zdjęć, ilością włożonej w nie pracy i tak dalej, i tak dalej – tak aby było jak najbardziej uczciwie. Niestety jednak kiedy tylko skłaniałem się ku zdjęciu idealnej jakości, traciło na tym inne, które wyglądało gorzej ale w mojej ocenie było dużo bardziej zabawne. W końcu, po jedenastym kubku zdecydowanie zbyt mocnej kawy doszedłem do wniosku, że mężczyźni po prostu tak nie działają.

Dlatego też ostatecznie postanowiłem wybrać te prace, które po prostu w jakiś sposób do mnie przemawiają – mam nadzieję, że to zrozumiecie.

(Szybko pożałowałem, że zdecydowałem się na tylko cztery nagrody). A więc aby specjalnie nie przeciągać (ja się tu uzewnętrzniam, a Wy pewnie i tak scrollujecie pędzikiem żeby zobaczyć kto z Was zgarnął nagrody) – oto moja własna, „strejtowo-męska” lista zwycięzców.

Wyróżnienie numer 1 czyli zestaw składający się z kosmetyków STR8, walizki NEO Tools i drobiazgów od Prentki-BLOG.pl leci do Filipa.

Przede wszystkim za epickie połączenie smokingu i białych skarpetek. Poza tym za spawarkę, kosiarkę, BMW (a co – wolno mi, ja ustalam reguły ;}), brodę i cygaro:

Wyróżnienie numer 2 czyli kolejny zestaw kosmetyków STR8, narzędzia NEO Tools i małe co nieco od Prentki-BLOG.pl otrzymuje Radek.

Za krótkie i zwięzłe przedstawienie typowo męskiego postrzegania świata. I za drugie zdjęcie – jakbym widział siebie, kiedy próbuję się na czymś skupić ;}

Wyróżnienie numer 3 czyli zestaw kosmetyków STR8, narzędzia NEO i małe co nieco od Prentki-BLOG.pl leci do Piotrka.

Dowód na to, że proste pomysły bywają czasami najlepsze (całuj stopy dziewczynie bo baaardzo wiele zawdzięczasz jej spojrzeniu ;})

I w końcu nagroda główna – zestaw składający się z kosmetyków od STR8, Xboxa 360 z zestawem gier i kinectem, walizki Neo Tools i prentkich podarków otrzymuje Paweł.

Prac przedstawiających skrajnie męskie gotowanie (bardzo lubię męskie gotowanie, bo mięso) dostałem chyba najwięcej i przyznam bez bicia, że tutaj miałem największy dylemat. Ta jedna spodobała mi się najbardziej – po pierwsze ze względu na przedstawienie na kilku zdjęciach typowo męskiego know-how (naprawdę lubię takie poradniki). I za krojenie chleba od winkla. I za mięso. Uwielbiam mięso. I za córkę lubiącą kwiatki. I mięso (wspominałem już o mięsie?).

P.S. Pozostałe prace, które tak skutecznie zakorkowały mi skrzynkę pokażę Wam jutro. Teraz idę spać bo jeszcze pół nocy będę przeżywał ;}

P.S.2 – Zwycięzcy oczywiście ślą adresy na tommy@prentki-blog.pl

Gratulacje!

14 Komentarzy

 1. THC 7 kwietnia 2014 o 22:57

  Extra pomysły ;) Czekam ze zniecierpliwieniem na pozostałe 117 prac ;D

 2. Gusioł 7 kwietnia 2014 o 23:01

  ha to ja musiałem blado wypaść

 3. Piotrek 7 kwietnia 2014 o 23:10

  codziennie całuje stopy :D

 4. paulina 7 kwietnia 2014 o 23:18

  Dlaczego tata nie robi mi takich kanapek? TATOOO! :(

  Gratuluję wszystkim, prace są meeega :D

 5. Sukuremu 7 kwietnia 2014 o 23:33

  Aaaa mam kisiel a batach! :D Bedę mieć mokre sny o tym jak zmianiam głowcię moim nowym zestawem narzędzi ^^ głowice są dwie więc i zabawa jest podwójna. W następnym konkursie do wygrania musi być garaż! :D Z kanałem!!! :D

 6. Toldi 7 kwietnia 2014 o 23:34

  Gratulacje dla zwycięzców :)

 7. Puff 7 kwietnia 2014 o 23:49

  Gratki dla wybranych :)

 8. Paweł 8 kwietnia 2014 o 10:44

  Ale masakra. Nie wierzę :D A małżonka robiła mi problemy z kuchnią, by zrobić zdjęcia… A mówiłem, że warto próbować!

 9. Tommy 8 kwietnia 2014 o 10:47

  No to teraz jak małżonka będzie chciała zaharatać sobie w xboxa to nie ma opcji – musi Ci najpierw zrobić kanapkę ;}

  Z mięsem oczywiście.

  (wspominałem już, że lubię mięso?)

 10. Bio 8 kwietnia 2014 o 18:34

  Gratulacje zwycięzcom ;) Mogłem się przyłożyć bardziej kurdę ;)

 11. lawinia 10 kwietnia 2014 o 01:14

  fajne pomysły -jak w przykładzie było krojenie chleba to w dwóch pracach ono jest.Szkoda ,że ja nie wpadłam na coś ciekawego i oryginalnego np na …..krojenie chleba.Gratuluję zwycięzcom!!!

 12. wuner 11 kwietnia 2014 o 12:04

  Miszcze! Gratulacje!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *