A więc pragnąc usprawiedliwić swoje rzadsze wpisy na prentkim pokażę Wam parę spraw, którymi obecnie się zajmuję, i które to pochłaniają mi tak wiele czasu… Od kilku dni walczę z odbudową układu hamulcowego w jednej z beemek i póki co idzie mi nie najgorzej. Udało mi się już zdemontować przednie tarcze, zaciski i jarzma oraz piasty z łożyskami i osłony.

Całość trafiła do gruntownego czyszczenia, a wkrótce otrzyma nowe elementy w postaci zestawów naprawczych zacisków, nowych piast z łożyskami SKF oraz elementów tak abstrakcyjnych z pozoru jak nowe dekielki.

To co nadawało się do odrestaurowania trafiło pod szlifierkę, ale o tym nieco więcej poniżej…
Tak wyglądał układ hamulcowy po zdjęciu koła:

Warto zwrócić uwagę na to jak można w pożyteczny sposób zagospodarować badziewną tackę kuchenną, którą kiedyś kupił jeden z domowników nieświadom najwyraźniej błędu jaki popełnia. Mnie się ten błąd udało w prosty sposób naprawić i teraz mam ładną kuchnię i ekstrawagancką, designerską tacę na śrubki różnego rodzaju…

A poniżej porównanie starego i nowego zestawu do hamulcowania. Identyczny zestaw trafi również na tylną oś, ale to dopiero gdy uporam się z przodem…

I w końcu gwóźdź programu czyli zdemontowany zacisk i jarzmo. Ponieważ jest to element dobrze widoczny pod felgą postanowiłem poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Możecie zastanawiać się co mnie napadło, że wybrałem złoty kolor, ale uwierzcie mi – myślałem nad tym przez tydzień i doszedłem do wniosku, że to chyba najciekawsza możliwość, która pasuje do bordowego samochodu.

Póki co to pierwsza warstwa lakieru i to położona tylko z jednej strony zacisku – docelowo kolor będzie bardziej jednolity i dotrze w każdy zakamarek.

Na dziś to tyle – jutro (gdy wyschnie pierwsza warstwa lakieru) biorę się za dalsze malowanie i składanie.
A to wszystko pod czujnym okiem mojego kierownika ds. jakości prac garażowych:

Pozdrawiam,
Tommy

2 Komentarze

  1. PanFleks 6 listopada 2015 o 16:56

    Czym pomalowales klocki?

  2. Tommy 6 listopada 2015 o 19:53

    Niczym – to jakiś sportowy klocek, był taki oryginalnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *