Prentki Blog Motoryzacyjny - motoWOŚP w Skoczowie - organizacyjnie - Prentki Blog Motoryzacyjny
2993
post-template-default,single,single-post,postid-2993,single-format-standard,no_animation

motoWOŚP w Skoczowie – organizacyjnie

Dobra, no to tak – ponieważ Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za kilka dni, pora na garść informacji natury organizacyjnej.

Najważniejsze – osoby chętne do przyłączenia się do motofinału, zbiórka w niedzielę 12 stycznia przy stacji paliw Tesco w Bielsku-Białej o godzinie 10:00
W stronę Skoczowa startujemy koło godziny 10:30 więc przed 11:00 powinniśmy dotrzeć do jednostki Ryśka żeby mieć spokojnie czas na oskubanie go z herbaty i placków drożdżowych. Jeśli ktoś ma bliżej do Skoczowa to spotykamy się około godziny 11:00 pod budynkiem tamtejszej Straży Pożarnej.

I teraz tak, samochody mają być czyściutkie, poodkurzane i pachnące świeżym wanderbaumem (akredytacja wyłącznie dla zapachów New Car i Black Classic) – wiem, że po drodze do Skoczowa fury trochę się pobrudzą ale to nie to samo co tygodniowy brud i papierki po chrupkach za fotelem kierowcy więc proszę bez dyskusji.

Zachęcam również do zrobienia porządków pod maską bo może ustawimy kilka samochodów i pootwieramy je, żeby każdy mógł sobie pomacać to i owo (w miarę możliwości poukrywajcie luźne rzeczy w zamykanych schowkach/bagażniku tak żeby móc pootwierać drzwi tak aby nic nie zginęło). Nie wiadomo jeszcze czy będziemy wystawiali samochody „na pokaz” (w zeszłym roku dzieciakom się podobało) ale myślę, że i tak wielkoorkiestrowe sprzątanie im nie zaszkodzi.

Kolejna sprawa – każdy zabiera trochę drobnych, żeby mieć pretekst do zagadywania i podrywania uroczych dziewczyn kręcących się po placu z orkiestrowymi puszkami

(za banknoty można liczyć na takie uśmiechy, że aż miękną kolana więc gorąco zachęcam do sprawdzenia na własnej skórze).

Plan Imprezy:

Zbiórka:

Bielsko-Biała – stacja paliw Tesco, godzina 10:00

Skoczów – budynek Straży Pożarnej, godzina 11:00

IMPREZA Z SERCEM – Skoczowski Rynek, godz. 10.00 – 12.00
– happening – wykonanie serca dla Jonasza (zapraszamy szczególnie dzieci)
– pokazy umiejętności psów policyjnych – Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie
– muzyka góralska na żywo w wykonaniu KAPELI STELA
– pokaz drużyny futbolu amerykańskiego PRETORIANS
– ZUMBA w samo południe – lokalne szkoły zumby (K. Macura, T. Matula)
PARADA SAMOCHODÓW OSP GMINY SKOCZÓW (tutaj jedziemy w korowodzie) godz. 11.30 – 12.30
MOTO-WOŚP na „ZAWIŚLU”, godz. 12.30 – 16.00
Prezentacja samochodów strażackich gminy Skoczów (możliwość zwiedzania, zapoznania się z wyposażeniem, wykonywania zdjęć itp.), pokazy udzielania pierwszej pomocy – OSP Skoczów
Prezentacja samochodów marki BMW oraz rajdówek (kilkanaście sztuk Subaru i Mitsubishi), zabawa dla dzieci, oklejanie prentkiego BMW serduszkami oraz zamknięty odcinek specjalny. Od 14.00 do 16.00 dla chętnych co-drive na prawym fotelu samochodów rajdowych i beemek – za wolne datki na rzecz WOŚP

ŚWIATEŁKO DO NIEBA – pokaz sztucznych ogni (20:00)

Co ważne – dowiedziałem się, że na miejscu ma być namiot z fantomem i ratownikami więc bez marudzenia wszyscy idziemy w wolnej chwili na szkolenie z ratownictwa (temat w miarę możliwości dogadamy już na miejscu).

W jednostce wybieramy również samochody dopuszczone do odcinka specjalnego i defraudujemy placek drożdżowy tak więc obecność obowiązkowa. Na zawiślu mamy do dyspozycji plac na którym ustawimy nasze samochody – stamtąd będziemy wywoływać poszczególne osoby do wjazdu na odcinek specjalny.

Na ten moment to chyba tyle – jeśli są jakieś pytania to psiać na maila. Dyskusja dotycząca organizacji jest dostępna tutaj.

Pozdrawiam,
Tommy


3 Komentarze
 • Toldi - 12 stycznia, 2014

  I tak oto stałem się właścicielem Prentkiego kubka z Tadeuszem ma WOŚPowej aukcji :)

  • Tommy - 13 stycznia, 2014

   Pogratulować i podziękować za dorzucenie się do zbiórki ;}

 • AutoAmortyzatory - 21 stycznia, 2014

  Szczere gratulacje za inicjatywę i pomoc dzieciakom. Może ten post nie jest zbytnio znaczący ale naprawdę szacunek i oby jak najwięcej takich ludzi w naszym kraju.

Dodaj komentarz:

Chrupki sponsoruje:

Archiwum wpisów

#postępyRobię bezpieczeństwo blog bmw cabrio czas wolny e36 escort facet felgi felieton fotorelacja garaż hobby jazda kobieta konkurs lakierowanie maluch marzenia motoryzacja mężczyzna naprawa odbudowa pasja poradnik prentki przepisy radość remont samochody samochód silnik test trening tuning wybór zabawa zdjęcia życie