fbpx
Prentki Blog Motoryzacyjny - Hamulcowanie to bardzo ważna kwestia - Prentki Blog Motoryzacyjny
560
post-template-default,single,single-post,postid-560,single-format-standard,no_animation

Hamulcowanie to bardzo ważna kwestia

A więc pragnąc usprawiedliwić swoje rzadsze wpisy na prentkim pokażę Wam parę spraw, którymi obecnie się zajmuję, i które to pochłaniają mi tak wiele czasu… Od kilku dni walczę z odbudową układu hamulcowego w jednej z beemek i póki co idzie mi nie najgorzej. Udało mi się już zdemontować przednie tarcze, zaciski i jarzma oraz piasty z łożyskami i osłony.

Całość trafiła do gruntownego czyszczenia, a wkrótce otrzyma nowe elementy w postaci zestawów naprawczych zacisków, nowych piast z łożyskami SKF oraz elementów tak abstrakcyjnych z pozoru jak nowe dekielki.

To co nadawało się do odrestaurowania trafiło pod szlifierkę, ale o tym nieco więcej poniżej…
Tak wyglądał układ hamulcowy po zdjęciu koła:

Warto zwrócić uwagę na to jak można w pożyteczny sposób zagospodarować badziewną tackę kuchenną, którą kiedyś kupił jeden z domowników nieświadom najwyraźniej błędu jaki popełnia. Mnie się ten błąd udało w prosty sposób naprawić i teraz mam ładną kuchnię i ekstrawagancką, designerską tacę na śrubki różnego rodzaju…

A poniżej porównanie starego i nowego zestawu do hamulcowania. Identyczny zestaw trafi również na tylną oś, ale to dopiero gdy uporam się z przodem…

I w końcu gwóźdź programu czyli zdemontowany zacisk i jarzmo. Ponieważ jest to element dobrze widoczny pod felgą postanowiłem poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Możecie zastanawiać się co mnie napadło, że wybrałem złoty kolor, ale uwierzcie mi – myślałem nad tym przez tydzień i doszedłem do wniosku, że to chyba najciekawsza możliwość, która pasuje do bordowego samochodu.

Póki co to pierwsza warstwa lakieru i to położona tylko z jednej strony zacisku – docelowo kolor będzie bardziej jednolity i dotrze w każdy zakamarek.

Na dziś to tyle – jutro (gdy wyschnie pierwsza warstwa lakieru) biorę się za dalsze malowanie i składanie.
A to wszystko pod czujnym okiem mojego kierownika ds. jakości prac garażowych:

Pozdrawiam,
Tommy


2 Komentarze
  • PanFleks - 6 listopada, 2015

    Czym pomalowales klocki?

  • Tommy - 6 listopada, 2015

    Niczym – to jakiś sportowy klocek, był taki oryginalnie.

Dodaj komentarz:

Chrupki sponsoruje:

Archiwum wpisów

#postępyRobię bezpieczeństwo blog bmw cabrio czas wolny e36 escort facet felgi felieton fotorelacja garaż hobby jazda kobieta konkurs lakierowanie maluch marzenia motoryzacja mężczyzna naprawa odbudowa pasja poradnik prentki przepisy radość remont samochody samochód silnik test trening tuning wybór zabawa zdjęcia życie